WebSiteLibrary Shqipëria Burimi juaj për informacione të uebsajteve dhe domeinëve

Emri i sajtit: PCWorld Albanian

Url: http://www.pcworld.al  

Përshkrim: PC World Albanian sht nj revist mujore pr teknologjin, n gjuhn shqipe. I dedikohet tregut t Shqipris, Kosovs, Maqedonis dhe Malit t Zi, me target mbi 6 milion shqipfols. Revista sjell n kto shtete kshillat m t mira, n nj gjuh t kuptues
Fjalët kyçe: pc world, albanian, shqip, teknologji, kompjuter, informatik, reviste, harduer, softuer, shfletues, sisteme operative
Enkodimi: UTF-8

Foto ekrani për pcworld.al:
Foto ekrani për pcworld.al
>> Shko në pcworld.al <<

Adresa IP 1: 176.28.10.39
Emri i hostit: server.evilears.com
Emri i serverit 1: ns1.albhost.com
Emri i serverit 2: ns.pcworld.al
Emri i serverit 3: ns2.albhost.com
Rrjet: DE-HE-LVPS-176-28-16-NET
Hosting: Hosteurope GmbH


Informacione rreth pcworld.al:
 • Shpejtësia e sajtit:
 • Përmasa e faqes kryesore: 55.1 KB

 • Pagerank: 4

 • Lidhjet hyrëse (nga Google): 16
 • Lidhjet hyrëse (nga Alexa): 128

 • Faqet në Indeksin Google: 15.500
 • Faqet në Indeksin Bing: 0

 • Pozicioni në grafikun botëror të uebsajteve: 277.670

 • Vendndodhja e sajtit:
  Gjermania
  Gjeovendndodhja mund të mos jetë e saktë


  Të dhëna historike SEO për pcworld.al (1):

  DataPërmasa HPShpejtësiaIPPRLidhjet hyrëseFaqet e indeksuaraDmoz#
  GoogleAlexaGoogleBing
  20-09-201255.1 KB3/5176.28.10.3941612815.5000Jo277.670


  Informacione Whois për pcworld.al:

  Na vjen keq, Whois nuk është i disponueshëm për zgjatimin .al


  Uebsajtet e kontrolluara së fundi:  •  raiffeisen-invest.al  •  qkr.gov.al  •  vodafone.com  •  gotech.al  •  unizkm.edu.al  •  eurolive.al  •  mistreci.com  •  supersport.al  •  albnet.net  •  punetejashtme.gov.al  •  biletaime.al  •  qkl.gov.al  •  tiranachat.net  •  unishk.edu.al  •  icann.org  •  moe.gov.al  •  albanovaonline.info  •  amc.al  •  vodafone.al  •  arsimi.gov.al  •  zbavitu.net  •  kerkojpune.gov.al  •  klsh.org.al  •  albinfo.al  •  altirana.com  •  puma.com  •  faleminderit.al  •  umsh.edu.al  •  mjedisi.gov.al  •  denonco.al