WebSiteLibrary Shqipëria Burimi juaj për informacione të uebsajteve dhe domeinëve

Emri i sajtit: Open Data Albania

Url: http://www.data.al  

Përshkrim: Promovon transparence nepermjet te dhenave per disa indikatore socio-ekonomike shqiptare, te mbledhura nga disa zyra publike, qe me pas perpunohen dhe publikohen ne format te riperdorshem.
Fjalët kyçe: ekonomi, indikatore, open data, te dhena, open data albania, shqiperi, albania, drejtesi, punesim, arsimi, politike, turizmi, energjitike, statistika,
Enkodimi: iso-8859-1

Foto ekrani për data.al:
Foto ekrani për data.al
>> Shko në data.al <<

Adresa IP 1: 70.84.145.103
Emri i hostit: 67.91.5446.static.theplanet.com
Emri i serverit 1: ns1.shqiphost.com
Rrjet: NETBLK-THEPLANET-BLK-13
Hosting:


Informacione rreth data.al:
 • Shpejtësia e sajtit:
 • Përmasa e faqes kryesore: 26.94 KB

 • Pagerank: 4

 • Lidhjet hyrëse (nga Google): 14
 • Lidhjet hyrëse (nga Alexa): 63

 • Faqet në Indeksin Google: 1.550
 • Faqet në Indeksin Bing: 0

 • Pozicioni në grafikun botëror të uebsajteve: 900.351

 • Vendndodhja e sajtit:
  Houston, (Shtetet e Bashkuara të Amerikës)
  Gjeovendndodhja mund të mos jetë e saktë


  Të dhëna historike SEO për data.al (1):

  DataPërmasa HPShpejtësiaIPPRLidhjet hyrëseFaqet e indeksuaraDmoz#
  GoogleAlexaGoogleBing
  07-11-201226.94 KB5/570.84.145.103414631.5500Jo900.351


  Informacione Whois për data.al:

  Na vjen keq, Whois nuk është i disponueshëm për zgjatimin .al


  Uebsajtet e kontrolluara së fundi:  •  albfax.com  •  albinfo.al  •  raiffeisen-invest.al  •  unizkm.edu.al  •  eurolive.al  •  nocalbania.org.al  •  shqiperia.com  •  akpt.gov.al  •  qkl.gov.al  •  albinfo.al  •  faleminderit.al  •  raiffeisen-invest.al  •  eurolive.al  •  unishk.edu.al  •  pexhost.net  •  albarchive.gov.al  •  unizkm.edu.al  •  belstaffgroup.eu  •  fppsigal.com.al  •  diaspora.al  •  stopkorrupsionit.al  •  qkl.gov.al  •  akshi.gov.al  •  albinfo.al  •  mie.gov.al  •  gjykata.gov.al  •  rash.al  •  bkt.com.al  •  app.gov.al  •  lapsi.al